Lineární osa s řemenem AD

Poptávkový formulář
Použitím standarních komponentů lze sestavit lineární osu pro pohon motorem. Lineární osa s ozubeným řemenem se dodává v provedení AD..M a AD...M LAT (nosná deska ze strany). Výhodou použití řemene pro lineární pohyb je jeho tichý chod a rychlost až do 2-3 m/s. Ozubený řemen typu AT10 lze dodat v různých šířkách v závisloti na zatížení. Ocelové vlákno uvnitř řemene zabraňuje vytahání a zajišťuje pružnost.

Lineární osy lze dodat v maximální délce 6-7 m. Při větší délce řemene by mohlo dojít ke sklouznutí řemene s hliníkového profilu a je těžké udržet řemen napnutý.

Hnací příruba slouží k uchycení šnekové převodovky s motorem. Jiné převodovky (čelní, plnetové) se mohou upevnit také na pravé nebo levé straně za použití adaptační příruby.

Hliníkový profil poskytuje ose vysokou tuhost a drážky slouží k přichycení koncových snímačů, dorazů atd. Ozubený řemen obíhá v v obdélníkové dutině uvnitř profilu.

Pokud je teplota prostředí příliš vysoká a při velkých zatíženích a nelze použít řemen je vhodné požití řetězu. Použitím řetězu se předchází riziku přeskočení zubu, ke kterému by při vertikálním pohybu mohlo dojít.